Śniadanie po góralsku – czym się charakteryzuje?

Zakopane to miasto, które słynie z doskonałych atrakcji oraz pięknych widoków. Na szczególną uwagę zasługuje również podhalańska kuchnia, której smaki są niezwykle wyraziste. Dlatego też zdecydowanie warto spróbować tradycyjnych, góralskich śniadań, które zawierają w sobie wszystko to, co oferuje ten konkretny region Polski.

Czym charakteryzuje się góralskie śniadanie?

Przede wszystkim góralskie śniadanie kojarzy się z takimi produktami jak oscypek, jajka – głównie w postaci jajecznicy oraz pieczywo – zazwyczaj podawane ze smalcem. Warto wiedzieć, że oscypki również mogą być podawane pod różną postacią. Dzięki temu każdy może wybrać coś, co idealnie wpisze się w jego preferencje. Zarówno do oscypków, jak i do jajecznicy można dodać charakterystyczne i smaczne dodatki – np. żurawinę lub boczek. Niewątpliwą zaletą góralskich śniadań jest to, że są one niezwykle sycące i powstają na bazie lokalnych produktów. Dzięki temu stanowią nie tylko pożywne dania, lecz również doskonały sposób na zapoznanie się z podhalańską tradycją.

Górskie śniadanie z pięknym widokiem 

Góralskie śniadanie z niesamowitym widokiem to coś, co zapadnie na długo w pamięci wszystkim gościom Góralskiego Browaru – restauracji w Zakopanem. Oferujemy dania z kuchni góralskiej, jak i europejskiej, dzięki czemu z pewnością wybierzesz u nas coś dla siebie. Serwujemy również posiłki sezonowe, które są przygotowywane z sezonowych i świeżych produktów. W naszym menu propozycje dla siebie znajdą również najmłodsi oraz osoby, które preferują dania bezmięsne.

Śniadania serwujemy od godziny 10 do 11:45. Wśród najciekawszych propozycji warto wymienić m.in. tradycyjną jajecznicę na maśle oraz croissanty z jajkiem, boczkiem i sałatką. Oferujemy również nieco bardziej sycące propozycje, do których można zaliczyć danie składające się z kiełbasek, jaj sadzonych na boczku oraz tartego oscypka, bundzu i bryndzy. Miłośnikom burgerów polecamy burgera śniadaniowego z frytkami, który zawiera w sobie szereg ciekawych, lokalnych dodatków. W preferencje wszystkich dzieci z pewnością wpiszą się nasze pancakes z owocami i syropem klonowym.

Podsumowanie

Śniadanie to pierwszy posiłek dnia, dlatego warto postawić na coś, co dostarczy maksymalną ilość składników odżywczych. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie są śniadania w Zakopanem, które zapewniają doskonały smak oraz siłę na górskie wędrówki. Odwiedź restaurację Góralski Browar i wybierz coś dla siebie spośród szerokiej gamy ciekawych propozycji.

@2024 Góralski Browar