Jak wykorzystać oscypek w kuchni?

Oscypek jest fantastycznym dodatkiem do zimnych przekąsek, sałatek, jak i głównych dań. Znakomicie smakuje w towarzystwie warzyw, jak i mięsa. Większość turystów lubuje się w grillowanym oscypku z dodatkiem żurawiny, która przełamuje jego smak.

Sprawdź, jak jeszcze nasi kucharze wykorzystują go w swoich przepisach!

Owczy ser z polskich gór w najlepszym wydaniu

Oscypek jest przysmakiem Podhala, którego obowiązkowo należy spróbować, gdy wybierasz się do Zakopanego. Ważne jest jednak, aby wybrać miejsce serwujące go w najlepszym wydaniu. Zdecydowanie jest nim Góralski Browar, który oprócz wyśmienitej kuchni, może pochwalić się widokiem na Tatry.

W Góralskim Browarze spróbujesz oscypka w wielu fantastycznych daniach. Na pewno na uwagę zasługuje góralski burger, który oczywiście składa się z wołowiny, chrupiącego boczku, ale także grillowanego oscypka. Nie zabrakło w nim także ogórka piklowego, sałaty, cebuli, pomidorów, sosu domowego oraz żurawiny. Burger podawany jest w zestawie z frytkami oraz sałatką colesław.

Inną specjalnością, w której poczujesz wyjątkowy smak oscypka jest pizza zbójnicka. Połączenie sosu pomidorowego, boczku, kiełbasy, bryndzy oraz oscypka to strzał w 10! Smak wzbogacają olej czosnkowy i ogórek kiszony.

Góralskie śniadanie z dodatkiem oscypka

Czy jest coś piękniejszego niż rozpoczęcie dnia od porządnego i zaskakującego smakiem śniadania? Naszym zdaniem nie! W restauracji Góralski Browar możesz zjeść wyjątkowe góralskie śniadanie – serwujemy kiełbaski, boczek, 2 sadzone jajka z wolnego wybiegu, bryndzę, oscypka, bundz, masło oraz pieczywo.

Oscypek – ciekawy dodatek do wielu dań

Oscypek smakuje równie dobrze na zimno, jak i na ciepło. Można z jego pomocą wyczarować wiele fantastycznych, regionalnych dań, którymi smakosze serów będą się wręcz zajadać. Jak widać jest bardzo wdzięcznym składnikiem, który znakomicie pasuje do mięsa, zapiekanek, sałatek, jak i pizzy czy burgerów.

@2024 Góralski Browar