Dlaczego Zakopane to najlepsze miejsce na rodzinny wyjazd?

Zakopane od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród turystów. Niezwykły, górski klimat miasta oraz jego atrakcyjna oferta wypoczynkowa czynią je miejscem idealnym na pełen wrażeń wypad. Dlaczego to właśnie Zakopane jest najlepszym miejscem na rodzinny wyjazd?

Piękna okolica polskich Tatr

Największym urokiem Zakopanego jest oczywiście jego wyjątkowe, górskie otoczenie. W najbliższej okolicy kurortu znajdują się widokowe szlaki, po których wędrować mogą osoby w każdym wieku. Na początek przygody idealny będzie spacer jedną z pięknych dolin – Chochołowską czy Olczyską lub wyprawa na Rusinową Polanę, z której roztacza się zjawiskowa panorama Tatr. Najwyższe polskie góry oferują też mnóstwo wrażeń dla miłośników zimowego szaleństwa na śniegu. Okoliczne stoki są łatwo dostępne i dobrze przygotowane zarówno dla starszych, jak i młodszych.

Restauracje na słynnych Krupówkach

Zakopane zachwyca również atrakcyjną ofertą wypoczynkową oraz gastronomiczną. Po dniu pełnym wrażeń warto udać się do restauracji, która oferuje regionalne przysmaki. Na rodzinnym wyjeździe trzeba zadbać o gusta zarówno młodszych, jak i starszych, a menu powinno być różnorodne. Właśnie dlatego swoje kroki w Zakopanem warto skierować na słynne Krupówki, gdzie bogatą ofertę ma restauracja Góralski Browar.

Jesteśmy nowoczesną restauracją na Krupówkach i z uwagi na świetną lokalizację, łatwo dostać się do nas z każdej części miasta. Rodzinny posiłek umilą przytulne wnętrza oraz pomocna obsługa. Z restauracji roztacza się też piękny widok na Tatry, co dodatkowo uatrakcyjnia wizytę. Niezależnie od tego, czy preferujesz kuchnię regionalną, czy też europejską – z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Okoliczne atrakcje 

Oprócz tras spacerowych, wspinaczkowych oraz stoków, Zakopane oferuje też wiele innych atrakcji dla młodszych i starszych. Podczas wizyty w mieście warto zapoznać się z kulturą Podhala, odwiedzając na przykład Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego. Miłośnikom świetnej rozrywki dla całej rodziny z pewnością spodobają się okoliczne termy. W pobliżu miasta znajduje się kilka obiektów z gorącymi basenami, jacuzzi oraz zjeżdżalniami.

Bliskość natury oraz doskonale rozwinięta infrastruktura hotelowo-gastronomiczna sprawiają, że Zakopane to bez wątpienia doskonale miejsce na rodzinny wyjazd.

@2024 Góralski Browar