3 sposoby na spędzenie urodzin w Zakopanem

Urodziny to wyjątkowy dzień, który powinien być odpowiednio zaplanowany. Z tego powodu wiele osób decyduje się na krótki wyjazd. Jednym z najpopularniejszych kierunków jest oczywiście Zakopane, które oferuje szerokie możliwości w zakresie świętowania. Poznaj 3 najciekawsze sposoby na spędzenie urodzin w zimowej stolicy Polski.

Aktywne urodziny dla wielbicieli wędrówek

Istnieją osoby, które chętnie spędzają swoje urodziny w aktywny sposób. W takiej sytuacji doskonałym pomysłem będzie wycieczka nad Morskie Oko. To wyjątkowo piękne, tatrzańskie jezioro, przyciągające ogromną ilość turystów przez cały rok. Prowadzą do niego rozmaite szlaki, różniące się długością i stopniem trudności. Warto wyruszyć tam z samego rana, kiedy jest chłodno i niezbyt tłoczno. Poranna wędrówka jest też wskazana w przypadku wyboru dłuższych ścieżek. Trzeba bowiem wykalkulować czas powrotu do miejsca docelowego.

Idealne miejsce dla pasjonatów sztuki

Jeżeli jesteś wielbicielem nowoczesnych, nieszablonowych wystaw, doskonałym miejscem do odwiedzin wydaje się być galeria Władysława Hasiora. To muzeum zdecydowanie różni się od innych. Panuje w nim dosyć specyficzny klimat. Pokoje utrzymane są w półmroku, a eksponaty potrafią kojarzyć się ze scenerią z horroru. Można więc mieć pewność, że nie będzie to nudna wizyta, niczym z wycieczki szkolnej. Z pewnością uatrakcyjni ona dzień urodzin, stanowiąc ekscytujący akcent.

Wizyta w Góralskim Browarze

Doskonałe jedzenie zawsze towarzyszy wszystkim ważniejszym wydarzeniom. Świetnym miejscem na świętowanie swoich urodzin będzie Góralski Browar – restauracja na dachu w Zakopanem. Obecność tarasu widokowego uatrakcyjni wieczór, gwarantując dostęp do podziwiania niesamowitego pejzażu. Góralski Browar zachęca przede wszystkim doskonałą kuchnią, zarówno w wersji lokalnej, jak i europejskiej. Na szczególną uwagę zasługuje prawdziwie podhalańska kwaśnica. Chcąc poznać jeszcze bardziej kulturę Zakopanego, warto postawić na pyszne moskole z borowikami lub oscypki grillowane z żurawiną.  

Zakopane – idealne miejsce do świętowania

Zakopane to świetne miejsce, jeżeli pragnie się obchodzić swoje urodziny w wyjątkowy sposób. Dostępność wielu atrakcji sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Najważniejszym akcentem powinno być spróbowanie prawdziwie góralskich przysmaków, których najlepszej wersji można skosztować w Góralskim Browarze.

@2024 Góralski Browar