Zakopiańska pizza – jakie składniki mogą się w niej znaleźć?

Masz ochotę na pizzę, będąc w Zakopanem? Żaden problem! Możesz spróbować regionalnej odmiany z fantastycznie wyselekcjonowanymi składnikami. Pizza w Zakopanem nie tylko zaskoczy Cię fuzją smaków, ale pozwoli także na zapoznanie się z prawdziwie góralskimi specjałami. Sprawdź, co może wejść w skład zakopiańskiej pizzy!

Czym wyróżnia się góralska pizza?

Dobra pizza góralska podawana jest z grubymi plastrami oscypka, kawałkami boczku i często znajduje się na niej również ogórek kiszony, bryndza oraz kiełbasa. Jeżeli chcesz spróbować włoskiego dania w zakopiańskim wydaniu, zdecydowanie musisz odwiedzić Góralski Browar. W menu restauracji znajduje się pizza Zbójnicka, która zawiera wszystkie wyżej wymienione składniki. Dodatkowo jest wzbogacona o olej czosnkowy oraz sos pomidorowy.

Smaczna i wpisująca się w gusta wielu osób pizza w Zakopanem, pozwala najeść się do syta i przeżyć prawdziwą regionalną ucztę w nowoczesnym wydaniu.

Kilka składników, których nie można pominąć na góralskiej pizzy

Kuchnia regionalna w Zakopanem opiera się na bardzo prostych składnikach, które wytwarzane są przede wszystkim przez lokalne gospodarstwa. Oczywiście mowa tutaj o wspaniałych serach oraz wybornym mięsie. Pizza wzbogacona o starannie wyselekcjonowane produkty smakuje rewelacyjnie.

Oscypek

Wędzony ser, przygotowany z owczego mleka to zdecydowanie element, który najbardziej kojarzy się z prawdziwie góralską kuchnią. Charakteryzuje go przede wszystkim unikatowy, słony smak, a także delikatna konsystencja. Wszystko to sprawia, że stanowi jeden z najpopularniejszych dodatków do pizzy w zakopiańskim wydaniu.  

Boczek

Trudno wyobrazić sobie pizzę Zbójnicką bez tego wyrobu. Jest to rodzaj mięsa, który fantastycznie komponuje się z oscypkiem. Nadaje odpowiedniego smaku i aromatu, przez co pizza staje się bardziej sycąca. W Góralskim Browarze stanowi dodatek również do wielu innych, prawdziwie góralskich dań.

Bryndza

Miękki, podpuszczkowy ser produkowany z mleka owczego sprawia, że pizza góralska jest niezwykle delikatna. Przełamuje słony smak oscypka i stanowi jeden z podstawowych składników podhalańskiej kuchni.

Pizza góralska jest zdecydowanie unikatowa. Nie można jej porównać do żadnej innej. Zachwyca fantastycznym połączeniem góralskich smaków i stanowi idealną okazję do tego, by zapoznać się z kulturą Podhala. Będąc w Zakopanem, zdecydowanie warto jej spróbować.

@2024 Góralski Browar