Zakopane – tu nie ma miejsca na nudę!

Zakopane jest popularnym kierunkiem turystycznym. Pełne fantastycznych krajobrazów, folkloru oraz wielu atrakcji zapewnia rozrywkę dla małych, jak i dużych. To doskonałe miejsce na rodzinne wakacje, edukacyjną wycieczkę szkolną, wyjazd integracyjny czy wypad ze znajomymi.

Atrakcje w Zakopanem, których nie możesz przegapić

Zakopane jest oczywiście rajem dla osób, które uwielbiają piesze wycieczki w góry. Swój początek ma tu wiele szlaków górskich m.in. prowadzących na Giewont, Halę Gąsienicową czy na Morskie Oko. W Zakopanem warto oczywiście zobaczyć skocznię – na Wielką Krokiew można wyjść lub wyjechać kolejką. Rozpościera się z niej przepiękny widok na całe Zakopane.

Równie piękne widoki można obserwować, będąc na szczycie Kasprowego Wierchu. Na ten szczyt można wyjść szlakiem turystycznym lub wygodnie wyjechać kolejką. Trzeba jednak mieć na uwadze, że ustawia się do niej wielu turystów. Bilet warto kupić online. Innym szczytem, na który prowadzi szlak pieszy lub kolejka jest Gubałówka. Ta popularna atrakcja turystyczna musi znaleźć się na Twojej liście punktów do zobaczenia w Zakopanem!

Gdzie dobrze zjeść w Zakopanem?

Wybierając się do Zakopanego, obowiązkowo musisz spróbować lokalnej, regionalnej kuchni, której podstawą jest oscypek oraz inne owcze sery. Jeśli jednak nie jesteś miłośnikiem tego typu smaków, z pewnością znajdziesz lokal, w którym zasmakujesz w ulubionych potrawach kuchni polskiej i europejskiej.

Zajrzyj do Góralskiego Browaru – żadna restauracja w Zakopanem nie serwuje tak pysznych burgerów i pizzy i żadna nie ma tak fantastycznego widoku na Tatry! Serwowane są tu śniadania, obiady i kolacje. Wszystko od razu lepiej smakuje, gdy można konsumować burgery, pizzę czy dania regionalne z zapierającą dech w piersi panoramą na Tatr. Wieczorami w tle przygrywa góralska muzyka na żywo, można skosztować piwa rzemieślniczego, świeżych deserów i drinków.

Czy może być lepiej? Każda wizyta w lokalu o takim charakterze, w takiej lokalizacji i z takim bogatym menu to gwarancja mile spędzonego czasu podczas wypoczynku.

@2024 Góralski Browar