Wiosna pod Tatrami – odpoczynek i wyciszenie w Zakopanem

Wiosna to wyjątkowy okres w roku – idealny na piesze górskie wycieczki w Tatrach oraz długie spacery po Zakopanem. Zarówno miłośnicy aktywności fizycznej, jak i wartościowego czasu spędzanego z rodziną i przyjaciółmi znajdą tu więc coś dla siebie. Ciepłe słoneczne promienie szczególnie sprzyjają odpoczynkowi i wyciszeniu, a Zakopane oferuje wiele niesamowitych miejsc, do których możemy się udać. Wiosna to spokojny okres turystyczny, dzięki czemu przyjezdni mogą doświadczyć spokoju i wyciszenia, których w ostatnim czasie wszystkim bardzo brakuje.

Bliskość natury

Zakopane słynie z malowniczych górskich pejzaży i piękna przyrody. Jeżeli chcemy odpocząć i zrelaksować się w otoczeniu rozkwitającej natury, doskonałym pomysłem jest wycieczka do Doliny Kościeliskiej lub Chochołowskiej, gdzie podziwiać można łąki usiane krokusami. Turyści chętnie wyruszają również na trasę do Morskiego Oka, która jest niezwykle malownicza i różnorodna. Ciekawie czas spędzimy, wjeżdżając koleją linową na Gubałówkę. Te popularne miejsca w sezonie są tłoczne, zaś wiosną zwiedzających jest znacznie mniej, a przyroda zachwyca dużo bardziej.

Spacer po Zakopanem

Zakopane to miasto, które posiada wiele interesujących atrakcji turystycznych uwielbianych przez zwiedzających. Przede wszystkim może być to spacer po słynnych Krupówkach, gdzie znajdują się ciekawe restauracje, kawiarnie i sklepy z pamiątkami z prawdziwym góralskim klimatem. O tej porze roku jest tu wyjątkowo spokojnie i niezwykle klimatycznie. Będąc w Zakopanem, nie można nie spróbować tradycyjnych smaków kuchni góralskiej – doskonałą restauracją na Krupówkach jest Góralski Browar, czyli miejsce, z którego podczas obiadu można podziwiać panoramę Tatr. Smaczne posiłki, bogate menu i aromatyczna kawa to znaki rozpoznawcze tego miejsca. Jeżeli marzy nam się kawa z pięknym widokiem, warto wybrać się do tej jedynej kawiarni na dachu w Zakopanem. Góralskie smaki w tradycyjnych i nowoczesnych wersjach zachwycą kubki smakowe nawet najbardziej wymagających miłośników kuchni.

@2024 Góralski Browar