Niezapomniany Weekend we dwoje w Zakopanem

Gdyby zaznaczyć na mapie Polski czerwonymi kropkami miejsca, które budzą największe zainteresowanie wśród turystów, to Zakopane z pewnością znalazłoby się wśród nich. Miasto położone u stóp Tatr przyciąga nie tylko rodaków z całego kraju, lecz także zagranicznych turystów. Bliskość gór oraz niesamowite widoki i klimat czynią je znakomitą bazą wypadową na górskie wędrówki. Ale spokojnie, Zakopane ma wiele do zaoferowania osobom spragnionym odpoczynku i wyciszenia we dwoje.

Pomysły na niezapomniany weekend we dwoje

  • Dla miłośników aktywnego wypoczynku – wędrówki górskie np. do Morskiego Oka, wyjścia skitourowe, jazda na nartach biegowych po specjalnie wyznaczonych trasach czy jazda na łyżwach. Pobyt w malowniczych górach jest świetną okazją do zażycia odrobiny ruchu i podziwiania uroków zimy.
  • Dla osób spragnionych niesamowitych widoków – wjazd na Kasprowy Wierch lub Gubałówkę. Szczególnie zimą można pomyśleć, że trafiło się do raju. Piękny widok roztacza się przed oczami zarówno podczas przejażdżki, jak i na szczycie.
  • Dla fanów skoków narciarskich – oczywiście imponująca skocznia Wielka Krokiew.
  • Dla poszukujących odprężenia – baseny i spa. Nic nie zrelaksuje bardziej niż masaż lub spokojne unoszenie się na wodzie. Zarówno w Zakopanem, jak i w okolicach znajduje się mnóstwo kompleksów oferujących wodne atrakcje, wystarczy wspomnieć Termę Bania, Termy Chochołowskie czy Termy Bukowina.  

Czym byłaby wycieczka po Zakopanem bez spaceru po Krupówkach? Na słynnym deptaku w sezonie narciarskim i letnim znajdują się tłumy turystów. Tam również czeka wiele atrakcji, które są kwintesencją górskiego klimatu. Przy ulicy mieści się dużo sklepów z pamiątkami i nie tylko. Coś dla siebie znajdą tu również miłośnicy wspinaczki. Grzechem byłoby nie wspomnieć o szerokim wachlarzu lokali gastronomicznych znajdujących się na Krupówkach – i tym akcentem przejdziemy do zakopiańskiej kuchni i jej walorów smakowych.

Po dniu pełnym atrakcji nie może zabraknąć solidnego posiłku, a nic tak nie poprawia nastroju jak pyszna kolacja we dwoje w klimatycznym miejscu. Krupówki to miejsce usiane restauracjami i knajpkami serwującymi lokalne przysmaki. Jednym z miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić, jest Góralski Browar.

Góralski Browar – uczta dla podniebienia

Poznajcie restaurację w Zakopanem zlokalizowaną na najbardziej ruchliwej ulicy w mieście, która może pochwalić się przestronnym tarasem widokowym. Potrawy w menu sprytnie łączą kuchnię europejską z elementami kuchni lokalnej – góralskie śniadanie, moskole z bundzem i góralski burger to wyjątkowe propozycje, w których znajdziecie regionalne sery. Możecie również wybierać spośród aromatycznych potraw z grilla, sałatek, dań wegetariańskich, kremowych past czy tradycyjnych pierogów. W ofercie Góralskiego Browaru oczywiście nie mogło zabraknąć piwa – lokal oferuje piwa rzemieślnicze o niepowtarzalnym smaku. Zajrzyjcie koniecznie!

@2024 Góralski Browar