Rodzinny wyjazd do Zakopanego – co warto zobaczyć?

Zakopane zapewnia wyjątkowe atrakcje dla dzieci i dorosłych przez cały rok – nie sposób się tutaj nudzić. Oprócz pieszych wycieczek po górach, obiektów kulturalnych i rozrywkowych, można także rozsmakować się w wyjątkowych, regionalnych specjałach.

Moc wodnych atrakcji dla rodzin w Zakopanem

W okolicach Zakopanego nie brakuje atrakcji dla całych rodzin. Możesz zaplanować kilkugodzinny lub całodniowy pobyt w jednym z aquaparków z wodami termalnymi. Obiekty są wyposażone w liczne zjeżdżalnie i atrakcje dla dzieci. Można w nich spędzić zarówno aktywny, jak i pełny relaksu czas..

Skocznia narciarska Wielka Krokiew

Wielka Krokiew im. Stanisława Marusarza to największa skocznia narciarska w Zakopanem. Prawdziwą atrakcją dla dzieci będzie wyjazd wyciągiem krzesełkowym na sam szczyt. Rozpościera się z niego fantastyczny widok na całą okolicę. Wysokość skoczni to 134 m.

Spacer górską doliną

Miłośnikom górskich przygód i bliskości natury polecamy spacer po Dolinie Chochołowskiej lub Kościeliskiej, do których szybko dostaniecie się z Zakopanego. Tamtejsze tereny są płaskie i przystosowane do prowadzenia wózka czy jazdy na rowerze, dzięki czemu odwiedzić je można również z najmłodszymi. Na trasach można podziwiać rwące potoki, górskie szczyty, polany, skały i piękne gęste lasy. Po drodze nie brakuje atrakcji takich jak bacówki, w których można kupić świeże oscypki.

Jak na jedzenie to tylko do Górskiego Browaru

W poszukiwaniu idealnego miejsca na rodzinny obiad, warto wstąpić do Góralskiego Browaru. To restauracja na Krupówkach, która stworzyła wyjątkowe menu. Nie brakuje dań dla prawdziwych smakoszy tutejszej tradycyjnej kuchni oraz smaków znanych z Europy, a co najważniejsze, przygotowano także specjalne menu dla dzieci. Wśród propozycji dla najmłodszych znajdziecie makaron penne z sosem pomidorowym i grana padano, a także kurczaka w panierce w zestawie z frytkami i surówką z marchewki. W ofercie znajduje się także uwielbiany przez maluchy rosół z makaronem.

Dzieciaki na pewno nie odmówią również skosztowania kilku innych propozycji z szerokiego menu. Na pewno będą zachwycone ze spróbowania pizzy, ale i pancake z owocami na pewno przypadnie im do gustu. Na śniadanie mogą również zjeść jajecznicę na maśle.

Góralski Browar to restauracja w Zakopanem przyjazna zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Możesz tu się posilić przed skorzystaniem z wielu atrakcji, jakie czekają na Was w trakcie tego wyjątkowego pobytu. I do tego ten niesamowity widok na góry z pięknego tarasu. Czysta przyjemność!

@2024 Góralski Browar