Poznaj kilka miejsc w Zakopanem, z których zobaczysz panoramę Tatr

Przepiękne widoki i majestatyczne góry w zasięgu ręki to jeden z powodów, dla których ludzie często wybierają Zakopane jako miejsce na urlop. W związku z tym, że znajduje się u podnóży Tatr, nie trzeba nawet opuszczać miasta, aby nacieszyć oczy i upamiętnić widoki za pomocą aparatu fotograficznego.

Droga na Gubałówkę, spacer na Sarnią Skałę

W poszukiwaniu dobrego punktu na panoramę Tatr warto wybrać się na Gubałówkę. Zarówno ze szczytu góry, jak i z tras, które na niego prowadzą, widoki na wysokie góry są niesamowite. Na Gubałówkę można dostać się kolejką linową, która startuje w samym centrum Zakopanego, kolejką krzesełkową Szymoszkowa, a także wyciągiem narciarskim Harenda. Turyści, którzy nie boją się dłuższego spaceru, mogą wybrać się na Sarnią Skałę. Spacer z centrum trwa około półtorej godziny, ale zdecydowanie warto – ze szczytu widać między innymi Kozi Wierch, Giewont czy Kościelec.

Uciechy dla podniebienia z widokami na tatry

Aby podziwiać majestatyczne Tatry, można wybrać się na Krupówki, główny deptak Zakopanego, który przez cały rok tętni życiem i jest wręcz oblegany przez turystów. Na ostatnim piętrze w Centrum Handlowym Krupówki 40 znajduje się restauracja Góralski Browar, która oferuje gościom przestronny taras widokowy i możliwość zjedzenia góralskich specjałów połączoną z podziwianiem Tatr. Co więcej, w samej restauracji czuć prawdziwie górski klimat, dzięki doskonale przemyślanej aranżacji.

W rozbudowanej karcie dań coś dla siebie znajdą nawet posiadacze najbardziej wyrafinowanego podniebienia. Spośród lokalnych przysmaków można wybrać między innymi comber jagnięcy, placki po zbójnicku, moskole z borowikami i jagnięcą gicz. Nie brakuje oscypków w wielu wersjach i smakach, także jako dodatek na pysznej, góralskiej pizzy. Bogatą ofertę dań uzupełniają również makarony i burgery. Restauracja oferuje także doskonałe desery, które przypadną do gustu każdemu miłośnikowi słodkości.

Bez względu na to, czy zdecydujesz się na punkt widokowy w Zakopanem, czy miejsce położone nieco na uboczu, panorama Tatr w każdej perspektywie będzie zachwycająca. Warto jednak połączyć dwa źródła przyjemności – doskonałe jedzenie i przepiękne widoki. Gwarancją tego połączenia będzie wybór restauracji Góralski Browar – restauracji na dachu w Zakopanem.

@2024 Góralski Browar