Odpoczynek w górach, czyli miejsca w Zakopanem, w których się zrelaksujesz

Wyjazd w góry jest świetnym pomysłem o każdej porze roku – zarówno dla tych, którzy lubią piesze wędrówki, jak i dla tych mniej aktywnych. W Zakopanem nie brakuje bowiem miejsc, w których można podziwiać przepiękne widoki i odpocząć jednocześnie. Masz możliwość bliskiego kontaktu z naturą i zaznania prawdziwego spokoju w połączeniu z wyjątkowym relaksem.

Poczuj wyjątkowy klimat Zakopanego

Polacy chętnie przyjeżdżają na południe Polski, aby się zrelaksować. Warto jednak wiedzieć, w jakie miejsca się udać, aby poczuć wyjątkowy klimat gór i móc obserwować niesamowitą panoramę najwyższych szczytów.

Góralski Browar to restauracja widokowa, którą obowiązkowo musisz odwiedzić, będąc w Zakopanem. Znajduje się na Krupówkach, więc bez trudu do niej trafisz.

Ten lokal w Zakopanem może pochwalić się niesamowitym tarasem widokowym, z którego latem, jak i zimą można podziwiać niesamowitą panoramę gór. Zjesz tutaj fantastyczne dania kuchni europejskiej oraz regionalnej. Co ważne, przygotowane zostały propozycje na śniadanie, lunch, obiad, jak i deser. Nie brakuje ciekawych dań z oscypkiem w roli głównej takich jak Pizza Zbójnicka czy Góralski Burger. Wspaniała kuchnia i zapierający dech w piersi widok to z pewnością najlepszy sposób na relaks!

Cichy park w sercu Zakopanego

Miłośnikom spokojnych spacerów polecamy Park miejski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, który zlokalizowany jest niedaleko Krupówek. To spokojne miejsce, w którym podziwiać można widok na Tatry i Giewont i wsłuchiwać się w szum przepływającego Czarnego Potoku. Na terenie parku zlokalizowanych jest kilka ciekawych obiektów takich jak alpinarium, willa „Jutrzenka” czy pomnik Grunwaldzki.

Odprężenie na basenie termalnym

Nic nie działa tak odprężająco i kojąco jak woda. W okolicach Zakopanego działa wiele obiektów z wyjątkową wodą termalną o temperaturze w przedziale 27°C – 36°C. Wybrać możesz się m.in. na Termy Bania w Bukowinie Tatrzańskiej czy na Chochołowskie Termy, które oferują turystom ciekawy klimat i liczne atrakcje. Wody termalne posiadają ponadto liczne właściwości prozdrowotne, z powodzeniem stosowane są w leczeniu i rehabilitacji wielu schorzeń, a nasycenie dobroczynnymi pierwiastkami z pewnością zaowocuje intensywną regeneracją.  

Weź głęboki oddech

Jeżeli chcesz odetchnąć w trakcie wyjazdu, nie planuj morderczych wycieczek górskich. Postaw na dobre jedzenie, piękne widoki i relaks na basenach termalnych. Tego właśnie potrzebujesz, aby odpocząć!

@2024 Góralski Browar