Odkryj piwo kraftowe w Zakopanem

Zakopane to kierunek wybieramy przez turystów o każdej porze roku. I nie można się temu dziwić, gdyż miejscowość ta, jak mało która może pochwalić się pięknymi widokami, licznymi atrakcjami oraz niepowtarzalnym folklorem, który jest obecny wszędzie.

Za co kochamy Zakopane?

Przez cały rok stolica polskich gór jest odwiedzana przez turystów z całego kraju i nie tylko. Cudowny klimat tego miejsca sprawia, że jest ono atrakcyjne do zwiedzania i odpoczywania bez względu na sezon. Zarówno latem, jak i zimą można odwiedzać górskie szlaki, dopasowane do panujących warunków oraz posiadanych umiejętności, wjechać kolejką na Kasprowy Wierch lub Gubałówkę, a także odwiedzić kultowe miejsca takie jak skocznia narciarska czy Krupówki. Oprócz tych najbardziej oczywistych rozrywek miasto to oferuje nam jednak o wiele więcej!

A może by tak…napić się piwa?

Chociaż piwo rzemieślnicze nie jest pierwszym skojarzeniem, które przychodzi nam na myśl, gdy ktoś zapyta nas o to, z czym kojarzy nam się Zakopane, to gdy tylko zasmakujemy lokalnego trunku, jego smak zapadnie nam w pamięć. Każdy, kto choć raz spróbował piwa rzemieślniczego, wie że jest to zupełnie inny poziom piwowarstwa. Będąc w Zakopanem, można szybko przekonać się, że piwo rzemieślnicze dostępne jest w wielu miejscach, ale szczególnie warto zajrzeć do restauracji Góralski Browar, gdzie mamy do wyboru kilka wariantów piwa kraftowego. Miłośnicy klasyki z pewnością wybiorą piwo chmielowe, pszeniczne, ipę lub jasny lager, ci, którzy cenią głębię smaku, mogą sięgnąć po piwo leżakowane, z kolei fanom słodyczy polecamy wersję z dodatkiem malin, miodu lub piwo z edycji limitowanej – ze śliwką i piernikiem.

Przy takich trunkach można biesiadować godzinami, zwłaszcza, że obok wyśmienitych browarów, w menu znajdziemy pyszne potrawy.  Jest w czym wybierać, gdyż Góralski Browar serwuje dania kuchni regionalnej oraz europejskiej, a menu jest na tyle ciekawe, że na pewno każdy wybierze coś dla siebie. Gdyby tego wszystkiego było mało, warto dodać, że knajpa ta, to restauracja widokowa – rozciągający się z tarasu widok pozwoli w pełni cieszyć się górskim klimatem.

@2024 Góralski Browar