Majówka w Zakopanem – sprawdź, dlaczego warto!

Zakopane to wyjątkowa miejscowość na mapie Polski i jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc. Tylko w samym 2021 roku, według statystyk Tatrzańskiego Parku Narodowego znajdującego się w otoczeniu miasta, okolice te odwiedziło prawie 5 milionów ludzi. Zakopane jest bowiem miastem idealnym nie tylko dla amatorów aktywnego spędzania czasu, ale też dla tych, którzy chcieliby wypocząć w cieniu górskich drzew. Szczególnie zbliżająca się majówka zachęca do odwiedzenia stolicy Tatr. Sprawdź, dlaczego warto!

Piękne okoliczności przyrody

Tatrzański Park Narodowy może pochwalić się jedynymi w Polsce terenami alpejskimi, które są domem dla licznych gatunków zwierząt i roślin niespotykanych w żadnym innym miejscu w kraju. Faunę reprezentują w nim, chociażby piękne świstaki i kozice, a florę przywrotnik o drobnych żółto-zielonych kwiatach. Same tatrzańskie góry to cel wycieczek wszystkich miłośników zapierających dech w piersiach widoków. Prym wśród szlaków górskich wiedzie zdecydowanie ten nad Morskie Oko, czyli drugie pod względem wielkości jezioro w Tatrach, w którym spotkać można naturalnie żyjące pstrągi. Trasa nad Morskie Oko liczy 9 kilometrów i trzeba przeznaczyć na nią średnio 2,5 godziny, dlatego będzie doskonałą rozrywką nawet dla rodzin z dziećmi.

Kuchnia dla każdego

Obowiązkowym punktem majówki spędzonej w Zakopanem powinno być skosztowanie lokalnych specjałów. Zakopiańska restauracja Góralski Browar stanowi połączenie tradycyjnej kuchni regionu z daniami kuchni europejskiej, dzięki czemu jest w stanie zadowolić kubki smakowe każdego gościa. Oprócz klasycznych podhalańskich dań, takich jak gicz z jagnięciny i placek po zbójnicku, możesz skosztować inspirowanych Francją croissantów z łososiem. Góralski Browar to też pyszna pizza w Zakopanem – oferujemy zarówno klasyczne propozycje, jak i te z dodatkiem lokalnych produktów. Zapraszamy również na taras widokowy, aby zaczerpnąć świeżego górskiego powietrza i nasycić oczy bajecznym widokiem. 

@2024 Góralski Browar