Kwaśnica – poznaj prawdziwie podhalańską zupę!

Odwiedzając Podhale, koniecznie warto spróbować dań regionalnej kuchni – wszak doceniane są one w całym kraju, a jedynie tu można skosztować ich autentycznej wersji. Jedną z najsłynniejszych zup wywodzących się z tego regionu jest kwaśnica – gęsta, pożywna i sycąca propozycja, która jest kwintesencją kuchni góralskiej.

Kwaśnica – tradycja Podhala

Kwaśnica to przygotowywana według tradycyjnych przepisów zupa na bazie kiszonej kapusty oraz mięsa. Wbrew pozorom nie jest to po prostu kapuśniak – ten przygotowywany jest z wykorzystaniem jarzyn i posiada znacząco mniej intensywny smak. Sekretem tej charakterystycznej dla kuchni góralskiej zupy jest wykorzystanie kapusty naprawdę mocno ukiszonej, a także starannie dobranych, najwyższej jakości żeberek. Ponadto podczas gotowania do wywaru dodaje się odciśnięty sok z kapusty, co dodatkowo pogłębia smak oraz zapach zupy.

Zarówno smak, jak i aromat kwaśnicy są zdecydowanie niepowtarzalne. Choć wiele restauracji w różnych częściach Polski serwuje tę propozycję, to jednak prawdziwą kwaśnicę można zjeść wyłącznie na Podhalu. Dzieje się tak za sprawą lokalnej kuchni, w której od wieków kwaśnica odgrywa jeden z najważniejszych elementów. Dlatego też skosztowanie prawdziwie góralskiej zupy powinno być obowiązkowym punktem wycieczki do Zakopanego. 

Prawdziwa kwaśnica w renomowanej restauracji

W mieście takim, jak Zakopane, góralska restauracja z widokiem na Tatry musi wyróżniać się jakością i różnorodnością menu – dokładnie tak, jak restauracja Góralski Browar. Oferujemy nie tylko gościnną atmosferę i niezwykłe widoki na otaczające piękno Tatr, ale przede wszystkim rozbudowane menu i zachwycające potrawy. Oprócz kwaśnicy podawanej z ziemniakami i pieczonym czosnkiem, znajdziesz u nas również inne regionalne dania, takie jak polędwiczki w sosie z borowików, czy też placek po zbójnicku. Nie brakuje także dań z grilla i propozycji wegetariańskich, do których należą na przykład pierogi z bryndzą posypane oscypkiem. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy pizzy, burgerów, czy makaronów. Odwiedź Góralski Browar i poznaj prawdziwie podhalańską kuchnię.

@2024 Góralski Browar