Jak spędzić majówkę w Zakopanem?

Majówka dla wielu jest obowiązkowym punktem w corocznym planie wyjazdów – warto długi weekend spędzić w Zakopanem, w którym o każdej porze roku można ciekawie spędzić czas.  Krupówki przyciągają licznymi atrakcjami, również restauracjami z fantastycznym jedzeniem. W samym Zakopanem nie brakuje ciekawych form spędzania wolnego czasu, wśród których królują piesze wycieczki na najpopularniejsze szlaki.

Aktywny wypoczynek w Zakopanem

Chcesz pojechać w góry i spędzić jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu? Zakopane to doskonała baza wypadowa w Tatry! Organizując piesze wycieczki, będziesz obcować z przyrodą w najczystszej postaci. Jeżeli jesteś początkującym piechurem, postaw na proste szlaki – nad Morskie Oko, Dolinę Kościeliską, Dolinę Chochołowską, Halę Gąsienicową. Wyróżniają się małą ilością przewyższeń, stosunkowo niedługim dystansem do pokonania oraz brakiem przepaści i trudności technicznych. To idealne szlaki dla początkujących.

Krupówki – najpopularniejszy deptak w Polsce

Krupówki to najbardziej znana ulica w Zakopanem, na której można kupić typowo góralskie pamiątki, zjeść oscypki, napić się piwa i zjeść coś dobrego w jednej z restauracji. Atrakcją urozmaicającą spacer mogą być także zakupy w licznych sklepach i stoiskach. Można także zdecydować się na wyjazd kolejką górską na Gubałówkę i podziwianie przepięknej panoramy Tatr.

Chcesz dobrze zjeść?

Na Krupówkach nie brakuje fantastycznych restauracji lokalnych, dlatego masz w czym wybierać. Warto jednak postawić na coś naprawdę wyjątkowego – jedną z ciekawszych i bogatszych ofert ma Góralski Browar. Restauracja serwuje fantastyczne dania o różnym charakterze. Specjalizuje się w łączeniu popularnych potraw z akcentem górskim, czego najlepszym przykładem jest Góralski Burger czy Pizza Zbójnicka.

Od 10 do 11:45 w Góralskim Browarze serwowane są także śniadania, których na próżno szukać w innych lokalach w Zakopanem. Można zamówić naprawdę smaczne propozycje: burger śniadaniowy, góralskie śniadanie, pizzę śniadaniową czy pancake z owocami. Dostępne są także jajecznice oraz croissanty z dodatkami. Nie można pominąć przepięknego wystroju i fantastycznego widoku z okien!

@2024 Góralski Browar