Ferie zimowe – dlaczego warto spędzić je w Zakopanem?

Zakopane to zdecydowanie zimowa stolica Polski. Przynajmniej raz w sezonie warto wybrać się na Podhale, aby poobserwować ośnieżone szczyty, poszusować na nartach, jak i skosztować góralskiego jedzenia. Szeroka oferta atrakcji dla dzieci i dorosłych przyciąga do Zakopanego.

Jak co roku w okresie zimowym pojawia się wiele pytań, dlaczego to właśnie Zakopane jest zimową stolicą Polski? Usytuowanie miasta, dostępność do licznych atrakcji popularnych zimą, obecność skoczni narciarskiej, wspaniała gastronomia przekonują turystów, że to właśnie do Zakopanego warto wybrać się na ferie zimowe.

Zakopane idealne na ferie zimowe wraz z dziećmi

Podczas ferii zimowych Zakopane jest oblegane przez turystów z całego kraju. Pod Wielką Krokwią powstaje kompleks lodowy, stoki są naśnieżane, a to sprzyja zimowemu szaleństwu. Atrakcją jest zdecydowanie śnieżny Zamek, Pałac Królewski oraz Labirynt wykonany z lodu. Aktywny wypoczynek w Zakopanem jest jak najbardziej możliwy.

Po szaleństwie na stoku warto wybrać się do jednej z lokalnych restauracji serwujących wspaniałe przysmaki. Góralska karczma znajdująca się na samych Krupówkach, jaką jest Góralski Browar, ma ofertę przygotowaną zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Pozwala to na spędzenie fantastycznego czasu wraz z całą rodziną.

Dzieci mogą zjeść penne z sosem pomidorowym oraz grana padano, albo kurczaka w panierce z zestawem surówek i frytkami. Dla dorosłych przygotowana została szeroka gama dań z grilla, burgerów, pierogów, makaronów i pizzy. Skosztować można lokalnych, góralskich specjałów. A to wszystko we wspaniałej scenerii, z przepięknym widokiem na ośnieżoną panoramę Tatr.

Góralski Browar – kawiarnia na dachu – Zakopane

Restauracja i kawiarnia w jednym, czyli Góralski Browar wyróżnia się fantastyczną atmosferą, znakomitym jedzeniem oraz przepięknie podawanymi napojami. Skosztować można także grzanego wina, jak i jego wersji klasycznej. W wersji bezalkoholowej podawane są zimne napoje, soki, smoothie.

@2024 Góralski Browar