Energia na szlaku, czyli co jeść podczas wypraw w góry?

Do wyprawy górskiej musisz się odpowiednio przygotować, nie tylko pod względem sprzętu i kondycji. Podstawą jest pełnowartościowe śniadanie dodające energii. Zamiast słodkich przekąsek warto na szlak zabrać ze sobą kaloryczny suchy prowiant i oczywiście wodę. Pamiętaj, że podczas zdobywania górskich szczytów organizm wykonuje długotrwały i intensywny wysiłek. Ma wówczas ogromne zapotrzebowanie na energię i składniki odżywcze, więc nie wyruszaj w drogę bez porządnego śniadania.

Śniadanie dodające energii do górskich wędrówek

Sycące śniadanie przed górską wyprawą to podstawa. Nie możesz o tym zapomnieć, jeżeli chcesz mieć energię do pokonywania kolejnych przewyższeń. Fantastyczny posiłek zjesz w Góralskim Browarze. Serwowane są tu jajecznice w różnych wariantach, criossanty na słono i słodko, a prawdziwym hitem jest góralskie śniadanie, czyli zestaw śniadaniowych i podhalańskich przysmaków, w którym znajdują się kiełbaski, boczek, 2 sadzone jajka, bundz, bryndza, oscypek, masło oraz pieczywo. Warto się także skusić na burgera śniadaniowego z wołowiną, boczkiem i jajkiem sadzonym.

Co zabrać ze sobą do jedzenia w góry?

Masz już wstępnie zaplanowany posiłek przed wyjściem na szlak. Musisz jednak mieć na uwadze, że bardzo ważne jest także to, co jesz podczas wędrówki. Pamiętaj, że słodycze czy chrupki to jedynie puste kalorie, a słodkie napoje zwykle potęgują pragnienie. Zadbaj więc o zabranie ze wartościowych przekąsek takich jak np. kanapki, owoce, smoothie, batony proteinowe będące skoncentrowanym źródłem energii, suszone owoce czy bakalie. Przygotuj także zapas wody.

Obiadokolacja obowiązkowa po powrocie z górskich wojaży

Po całym dniu spędzonym w górach, należy Ci się obfita obiadokolacja. W Góralskim Browarze znajdziesz szeroki wybór dań regionalnych, grillowanych, makaronów czy pierogów. Dostępna jest także uwielbiana przez wszystkich pizza. Na duży głód polecamy burgera w zestawie z frytkami oraz sałatką colesław. Naładuj swoje baterie pysznym jedzeniem przed i po wizycie na szlaku!

@2024 Góralski Browar