Dlaczego Zakopane to idealne miejsce na wakacje z dziećmi?

Wiele osób wybiera się na wakacje z dziećmi do Zakopanego. To fantastyczny pomysł! W górach zawsze jest mnóstwo atrakcji, które zadowoloną małe szkraby.

Termy, czyli wodne szaleństwo

Od pewnego czasu w Zakopanem i okolicach powstaje bardzo dużo term, czyli basenów z gorącą wodą oferujących wielorakie atrakcje wodne m.in. zjeżdżalnie. Każde z tych miejsc przygotowuje ciekawe strefy dla dzieci umożliwiające im korzystanie z szaleństwa wodnego w bezpieczny sposób. Polecamy Termy Bukowina i Termy Chochołowskie.

Szlaki turystyczne, które możesz pokonać wraz z dzieckiem

Atrakcyjne, widokowe, a jednocześnie łatwe szlaki turystyczne w Tatrach, które możesz pokonać wraz z dzieckiem zapewnią całej rodzinie aktywny wypoczynek i mnóstwo wrażeń.

Z dzieckiem bez żadnych problemów dotrzesz do Polany Kalatówki. Trasa rozpoczyna się w Kużnicach. W Hotelu PTTK Kalatówki można odpocząć, zjeść coś oraz spędzić miłe popołudnie wraz z dzieckiem.

Atrakcyjną trasą dla rodzin z dziećmi jest Dolina Małej Łąki – Ścieżka nad Reglami – Dolina Kościeliska. Jest urokliwa pod względem widoków, rozległe łąki umożliwiają wypoczynek na łonie natury i w niesamowitym otoczeniu gór.

Kolejną trasą godną polecenia jest z Wierch Poroniec na Rusinową Polanę. Możesz dziecku zafundować widok na słowackie szczyty Hawrań i Murań. Trasa prowadzi szeroką drogą kamienistą z minimalnym nachyleniem.

Dobra restauracja Zakopane dla rodzin z dziećmi – Góralski Browar!

Dla rodzin z dziećmi bardzo ważne jest, aby znaleźć w nowym miejscu atrakcyjną restaurację serwisującą zróżnicowane menu, stworzone także z myślą o dzieciach. Zajrzyjcie do Góralskiego Browaru – restauracji w centrum Zakopanego.

Dzieci znajdą w menu coś dla siebie na każdy posiłek. Na śniadanie mogą zjeść np. jajecznicę na maśle. Wśród propozycji obiadowych – rosół z makaronem oraz penne lub kurczaka w panierce. Nie oprą się z pewnością pysznej pizzy czy domowym pierogom. Dla małych łasuchów dostępne są także przepyszne słodkości m.in. deser lodowy z bitą śmietaną oraz sernik śmietankowy z czekoladą.

Rozbudowana baza noclegowa, atrakcje, piękne szlaki turystyczne i doskonałe jedzenie – to wszystko znajdziecie w Zakopanem. Jeśli planujecie rodzinne wakacje, koniecznie przemyślcie wizytę na Podhalu!

@2024 Góralski Browar